دائولاگیری ، هفتمین قله دنیا توسط تیم ملی کوهنوردی ایران صعود شد!

کوه نوردان کشورمان بر فراز هفتمین قله مرتفع دنیا ایستادند

دوشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۸۹ ساعت ۱۰:۱۵

پایگاه خبری فدراسیون: به گزارش «محمود شعاعی» رئیس فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزشی و سرپرست تیم ملی کوه نوردی کشورمان،  اعضای افتخار آفرین تیم ملی، موفق شدند پس از حدود 40 روز تلاش در ارتفاعات سخت هیمالیا، دقایقی پیش با غریو یا فاطمه الزهرا (س) برای اولین بار پرچم مقد  کشورمان را بر فراز قله 8167 متری « دائولاگیری» هفتمین قله مرتفع دنیا، به اهتزاز درآورند ...

بنا بر این گزارش : صعود کوه نوردان پرتوان و افتخار آفرین کشورمان در شرایطی صورت گرفت، که به عنوان تیم پیشرو در منطقه ی صعود، بازگشایی کمپ ها و تمام ثابت گذاری های مسیر توسط خودشان انجام گردید. ضمن این که در پنجاهمین سالگرد صعود به این قله مرتفع، تیم ملی ایران به عنوان اولین تیم صعود کننده در سال 2010 میلادی گام بر فراز قله «دائولاگیری» نهاد.
شایان ذکر است: کوه نوردان تیم ملی، در این صعود یاد و خاطره ی کوه نورد فقید کشورمان زنده یاد «مهدی اعتماد فر» را نیز که در بهار سال گذشته و در دومین تلاش مستقل خود، در راه صعود به این قله جان به جان آفرین تسلیم کرد را گرامی داشتند.
شعاعی افزود: کوه نوردان تیم ملی در سلامتی کاملند و درحال بازگشت به ارتفاعات پائین تر هستند.
ایرج معانی از اردبیل، سید واسع سید موسوی از کردستان، مجید نعمت اللهی از لرستان، هادی صابری و سید حسین صالحی از کرج ،محمد نادریان، سیدمحمود هاشمی و محمد نصیری از تهران، عظیم قیچی ساز به عنوان مسوول فنی، علیرضا بهپور به عنوان پزشک، عباس رنجبری به عنوان مسوول تدارکات، جلال چشمه قصابانی به عنوان سرپرست دوم و محمود شعاعی به عنوان سرپرست تیم؛ در قالب کاروان اعزامی کشورمان به صعود قله «دائولاگیری»، موفق به کسب این افتخار ارزشمند برای میهن عزیزمان شدند که به یکایک سرافرازان تیم ملی و همه ایرانیان عزیز تبریک و تهنیت عرض می نمائیم .

 


گروه کوهنوردی هفت خوان کرج نیز به نوبه خود این افتخار را به تمامی اعضای تیم ملی ، خانواده های گرامی ایشان ، فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی ایران و جامعه کوهنوردی ایران شادباش می گوید.

همچنین کسب این افتخار را به جامعه کوهنوردی کرج و خانواده محترم آقایان هادی صابری و سید حسین صالحی از کوهنوردان خوب کرج و عضو این تیم  تبریک گفته و برای ایشان آرزوی سلامتی دارد.

در همین رابطه:

تبریک ؛ دائولاگیری صعود شد!

/ 6 نظر / 26 بازدید
امین غفارزاده

وبلاگ چراکوهنوردی...؟ صعود پرافتخار تیم ملی را به جامعه کوهنوردی، اعضای تیم و بخصوص به دوست عزیزمان آقای عظیم قیچی ساز تبریک عرض می نماید.

معصومه

داداشی عزیزم، هادی جون صعود موفقیت آمیزت رو بهت تبریک میگم. امیدورام همیشه موفق باشی.[ماچ]

مامان و مهدی

هادی عزیز، امیدواریم همیشه موفق و پیروز باشی. دوستت داریم. از طرف خانوادت.[قلب][نیشخند]

مهدي آقاميري

آقاي صابري تبريك صعودتان تبريك. آقاي صابري تلاشتان تبريك. آقاي صابري افتخارتان تبريك. آقاي صابري شايستگييتان تبريك. آقاي صابري... تبريك هفت خواني ها تبريك...

محمد رضا زرنگار

آقای صابری با این که در اواخر سال من و بچه های دیگر کلاس را تنها گذاشتید ولی با این همه صعودتان را تبریک عرض می نمام.[اضطراب]